Dzisiaj w Warszawie odbyło się spotkanie prasowe pod patronatem PTA oraz Koalicji na rzecz Leczenia Astmy – „Leczenie astmy ciężkiej w Polsce. Gdzie jesteśmy, a gdzie chcemy być?”.

Całość dyskusji toczyła się wokół najnowszych raportów poświęconych realizacji programu lekowego B.44 (https://koalicja.pta.med.pl/analiza-hta/), a także procesowi leczenia oraz jakości życia pacjentów z astmą (https://pta.med.pl/zycie-z-astma-ciezka-2/), przygotowanych w ramach działalności Koalicji na rzecz Leczenia Astmy.

Eksperci przedstawili również możliwości zwiększenia zastosowania terapii biologicznej w AOS i w warunkach domowych, co znacznie wpłynęłoby na poprawę jakości życia pacjentów z astmą ciężką w Polsce.

W spotkaniu wzięli udział eksperci medyczni, przedstawiciele organizacji pacjenckich, a także specjaliści organizacji ochrony zdrowia.

 

Udostępnij nasz post!

Ostatnie wiadomości

Walne Zgromadzenie Delegatów PTA

25 czerwca, 2024|

Niniejszym informujemy, iż Walne Zgromadzenie Delegatów Polskiego Towarzystwa Alergologicznego odbędzie się w dniu 9 października 2024 r. o godzinie 11.00 (I termin, II termin – [...]

World Allergy Week 2024

7 czerwca, 2024|

Alergie pokarmowe stają się coraz bardziej powszechne u ludzi w każdym wieku, na całym świecie. Szacuje się, że w Polsce, występują u 4—8% dzieci i [...]