Choroby alergiczne to epidemia XXI wieku dotykająca coraz więcej polskich dzieci. Niestety bez udzielenia szybkiej pomocy niektóre z tych chorób mogą zagrażać ich zdrowiu, a nawet życiu. Dlatego razem z Koalicją na rzecz Leczenia Astmy rozpoczynamy drugi etap kampanii „Jak pomóc uczniowi z anafilaksją, astmą oskrzelową, alergicznym nieżytem nosa, AZS lub pokrzywką?”, czyli stacjonarne warsztaty dla pracowników placówek oświatowych.

Istnieje duże prawdopodobieństwo, że co drugie dziecko w Państwa placówce ma jakąś chorobę alergiczną. Czy w sytuacji konieczności udzielenia pomocy wiedzieliby Państwo jak postępować?

Zapraszamy na warsztaty, podczas których nasi eksperci (lekarze) wyposażą Państwa w wiedzę pozwalająca na racjonalne ocenienie sytuacji i podjęcie działania w sytuacji wystąpienia u dziecka ataku astmy, wstrząsu anafilaktycznego czy nasilenia objawów AZS, nieżytu nosa czy pokrzywki. W przystępny sposób wytłumaczą czym dokładnie są choroby alergiczne, jak je rozpoznawać, na jakie objawy zwracać uwagę oraz przede wszystkim jak postępować w sytuacji ich nasilenia.

Zależy nam, aby warsztaty były pogłębieniem pierwszej, teoretycznej części kampanii i aby pozwoliły oswoić obawy związane m.in. z podaniem adrenaliny. Konieczne jest uświadamianie, że bardzo często brak udzielenia pomocy może być w skutkach dużo bardziej niebezpieczny, aniżeli niewłaściwe jej udzieleniemówi Anna Ben Drissi, dyrektor zarządzająca PTA, koordynator Koalicji na rzecz Leczenia Astmy

Informacje organizacyjne

  • Koszt przeprowadzenia warsztatu (czas trwania: 120 min.) wynosi 3 690 zł brutto i nie obejmuje ewentualnego kosztu dojazdu eksperta.
  • Zgłoszenia z ramienia szkoły, przedszkola lub innej placówki edukacyjnej może dokonać wyłącznie osoba upoważniona.
  • Każdy uczestnik, który wyrazi taką wolę, może otrzymać e-certyfikat poświadczający odbycie szkolenia i przygotowanie do udzielania pomocy dzieciom z chorobami alergicznymi.

Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółowym regulaminem.

Jeśli zdecydują się Państwo na przeprowadzenie w Państwa placówce warsztatu prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego.

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

(ulica, kod pocztowy, miasto)

Do pobrania manuale postępowania: