Zarząd Główny PTA poparł stanowisko Polskiego Towarzystwa Gastroenterologii Hepatologii i Żywienia Dzieci dot. zwrotu kosztów niektórych wystawionych recept na mleko zastępcze dla niemowląt.
Należy podkreślić z całą mocą, że nieetyczne jest ograniczenie dostępu do optymalnego postepowania z ciężko chorym dzieckiem. Szukanie ewentualnych oszczędności nie może się odbywać kosztem zwiększania ryzyka zagrożenia dla życia i zdrowia najmłodszych pacjentów, pozbawianych z powodu biurokratycznego zamieszania szans na normalny rozwój, a często na jedyną formę terapii. Postępowanie lekarzy w tej sprawie było zgodne z najnowszą oraz aktualną wiedzą medyczną i stanowiskiem ekspertów.

Zapraszamy do zapoznania się z dokumentami:

Wyrażamy nadzieję, że nasze wspólne działanie pozwoli pozytywnie rozwiązać ten problem dla personelu medycznego, jak i tysięcy polskich pacjentów.

Udostępnij nasz post!

Ostatnie wiadomości

5 stypendiów w Imperial College London

28 marca, 2023|

Allergy Postgraduate Programme – Imperial College London At Imperial College London, we offer a range of courses in Allergy tailored to your career ambitions. From [...]

Fotorelacja – 12 Sympozjum Alergii na Pokarmy

24 marca, 2023|

Pod patronatem Polskiego Towarzystwa Alergologicznego, rozpoczęło się dzisiaj w Bydgoszczy XII Międzynarodowe Sympozjum Alergii na Pokarmy. Jest to pierwsze stacjonarne spotkanie tego wydarzenia organizowane po [...]