Zbliża się koniec 2022 roku, tak więc czas na podsumowanie naszych aktywności.

ORGANIZACYJNE I STRUKTURALNE

🔸Najważniejszym wydarzeniem dla naszego Towarzystwa był Jubileusz 40-lecia, podczas którego sięgnęliśmy pamięcią do pięknej historii, ale też przedstawiliśmy teraźniejszość i przyszłość alergologii w Polsce.

🔸Wróciliśmy do stacjonarnych spotkań edukacyjnych m.in. Konferencji Szkoleniowej oraz Klinicznego Forum Ekspertów zorganizowanego już po raz siódmy.

🔸Wyszliśmy naprzeciw oczekiwaniom młodego pokolenia naszych Członków organizując konkursy na grant

  • naukowo-badawczy,
  • na najlepszą pracę oryginalną i doktorską w alergologii,
  • na uczestnictwo w wydarzeniach edukacyjnych i nagrody za najlepsze prezentacje alergologiczne podczas konferencji studenckich.

🔸Powołaliśmy Klub Młodych PTA oferujący członkom szkolenia z umiejętności miękkich, niezbędnych w pracy lekarza i naukowca.

🔸„Alergologia Polska” staje się wiodącym czasopismem naszej specjalizacji.

🔸Zacieśniamy współpracę międzynarodową z EAACI i WAO, a Sekcje Problemowe i Oddziały Regionalne prowadzą ożywioną działalność edukacyjną i integrującą.

🔸Jesteśmy niezwykle aktywni w mediach tradycyjnych, elektronicznych i społecznościowych generując pozytywne zainteresowanie – zwłaszcza w propacjenckiej działalności (materiały dot. postępowania w przypadku ataku astmy czy anafilaksji oraz webinary dla pacjentów).

PROPACJENCKIE

🔸Przeprowadziliśmy szereg rozmów z decydentami i liderami ochrony zdrowia m.in. na temat dostępności immunoterapii czy też e-Recepty 2.0.

🔸Dzięki pracy i staraniom naszego środowiska 3 listopada – obwieszczeniem Ministra Zdrowia – weszły w życie zasady opieki nad dzieckiem z chorobą alergiczną w szkole.

🔸Nieustannie rozwijamy Koalicję na rzecz Leczenia Astmy, która stała się wiodącym projektem dedykowanym astmie w Polsce. Dzięki staraniom jej władz Koalicja prowadzi cykliczne rozmowy z Ministerstwem Zdrowia, Narodowym Funduszem Zdrowia oraz Centrum e-Zdrowia nad dostępnością najnowszych i najbardziej skutecznych metod diagnostyki i leczenia astmy w Polsce.

Dziękujemy wszystkim za współpracę i zaangażowanie w działalność Polskiego Towarzystwa Alergologicznego w 2022 roku i zachęcamy do śledzenia naszych aktywności na stronie internetowej oraz w social media.

Już teraz zapraszamy na 15 Konferencję Szkoleniową (17-20 V 2023 w Toruniu) https://konferencja2023.pta.med.pl.

Udostępnij nasz post!

Ostatnie wiadomości

Ruszamy z kampanią edukacyjną!

22 września, 2023|

Ruszamy z kampanią „Jak pomóc uczniowi z anafilaksją, astmą oskrzelową, alergicznym nieżytem nosa, AZS lub pokrzywką?” zaprojektowana i stworzona z myślą o pracownikach szkół podstawowych. [...]

Wyniki konkursu PTA dla studentów

21 września, 2023|

Miło nam poinformować, że zakończyła się pierwsza edycja Konkursu Polskiego Towarzystwa Alergologicznego dla osób prezentujących swoje prace z zakresu alergologii podczas kongresów, konferencji i innych [...]

XIX Forum Rynku Zdrowia

13 września, 2023|

W dniach 16-17 października w Warszawie odbędzie się XIX Forum Rynku Zdrowia – wydarzenie poświęcone ochronie zdrowia, z udziałem wybitnych postaci medycyny, przedstawicieli administracji państwowej i samorządowej, [...]

F-gazy i ich wpływ na zmiany klimatyczne

25 sierpnia, 2023|

Zapraszamy do obejrzenia prezentacji prof. Macieja Kupczyka - Prezydenta Polskiego Towarzystwa Alergologicznego i sygnatariusza Koalicji na rzecz Leczenia Astmy, na temat efektu cieplarnianego i wpływu [...]