Raport “Co nam przeszkadza dobrze leczyć astmę ciężką? Punkt widzenia lekarza”  to wszechstronna analiza obejmująca obszary diagnostyki, terapii oraz edukacji i szkolenia chorych z punktu widzenia lekarza. Dokument w esencjonalny sposób opisuje stan aktualny pokazujący deficyty, które nie pozwalają na właściwą opiekę chorych z astmą ciężką.

Opisane w Raporcie wszelkiego rodzaju ograniczenia w pracy lekarza nie mogą wstrzymywać dostępu do nowoczesnego leczenia dającemu jego pacjentowi szansę na życie bez najbardziej uciążliwych objawów astmy ciężkiej.

Raport jest kontynuacją analizy „Życie z astmą ciężką. Punkt widzenia pacjenta”, która opisywała historie i doświadczenia chorych leczonych różnymi terapiami. Mamy nadzieję, że oba dokumenty zainicjują społeczną dyskusję w temacie poprawy opieki nad pacjentami z astmą ciężką, jak i zniwelują bariery w dostępie do nowoczesnych terapii w ramach systemu ochrony zdrowia.

Udostępnij nasz post!

Ostatnie wiadomości

Walne Zgromadzenie Delegatów PTA

25 czerwca, 2024|

Niniejszym informujemy, iż Walne Zgromadzenie Delegatów Polskiego Towarzystwa Alergologicznego odbędzie się w dniu 9 października 2024 r. o godzinie 11.00 (I termin, II termin – [...]

World Allergy Week 2024

7 czerwca, 2024|

Alergie pokarmowe stają się coraz bardziej powszechne u ludzi w każdym wieku, na całym świecie. Szacuje się, że w Polsce, występują u 4—8% dzieci i [...]