Wczoraj podczas 18. Konferencji Szkoleniowej PTA w Toruniu rozstrzygnięto konkurs PTA na grant naukowo-badawczy w wysokości 25 000 zł.
W tym roku wyjątkowo przyznaliśmy dwa granty:
  • Piotr Szatkowski – „Nowa era diagnostyki nadwrażliwości na aspirynę: screeningowy test diagnostyczny in vitro u pacjentów z chorobą układu oddechowego zaostrzoną aspiryną”
  • Bartosz Chruściel – „Wpływ leczenia zaburzeń depresyjnych i/lub lękowych na aktywność i kontrolę przewlekłej pokrzywki spontanicznej (CSU) u pacjentów leczonych antagonistami receptora H1 w 4-krotnej dawce dobowej i omalizumabem – badanie prospektywne”
Gratulujemy i życzymy powodzenia w realizacji projektów!

Udostępnij nasz post!

Ostatnie wiadomości

Kongres EAACI 2026

19 maja, 2026|

Już 12–15 czerwca 2026 roku w Stambule odbędzie się Kongres EAACI 2026 — jedno z najważniejszych światowych wydarzeń poświęconych alergologii i immunologii klinicznej. Tegoroczna edycja [...]

GINA 2026

6 maja, 2026|

Nowe wytyczne GINA 2026 już dostępne – niezbędne dla każdego lekarza zajmującego się astmą. Co zawiera dokument? praktyczne wskazówki dotyczące diagnozowania i leczenia astmy, najnowsze [...]